تجهیزات الکترونیک چیست؟

 

تجهیزات الکتریکی شامل هرگونه ماشین  آلاتی می شود که با برق کار می کنند. معمولا این تجهیزات شامل یک محفظه، اجزای الکتریکی و یک سوئیچ روش شدن است. مثال هایی از این تجهیزات عبارتند از:

 • لامپ ها
 • لوازم برقی خانگی
 • لوازم برقی کوچک
 • ابزار IT (همچون رایانه ها، پرینترها و غیره)
 • موتورها، پمپ ها و سیستم های تهویه هوا

تصمیم دارید کسب و کار لوازم الکتریکی خود را رشد دهید؟ در اینجا کلیک کنید.

 

ابزار های اولیه تعمیر لوازم برقی

 

 1. انبردست

انبردست که گاهی اوقات به عنوان سیم چین یا انبر نیز شناخته می شود، یکی از ابزارهای ثابت مورد نیاز لوازم برقی است. این ابزار معمولا برای  بریدن سیم ها، پیچاندن، نگه داشتن و یا خم کردن سیم ها مورد استفاده قرار می گیرند. هر تکنسین برقی آماده چندین انبردست را در جعبه ابزار ماشین خود دارد؛ انبردست های نوک تیز، انبردست برشی یک طرفه و انبردست های مخصوص سفت کردن مهره ها، اتصالات و درپوش ها از این قبیل ابزار به شمار می روند.

 

 1. پیچ گوشتی

تکنسین های برق از طیف وسیعی از پیچ گوشتی ها استفاده می کنند؛ معمولا جعبه ابزار جداگانه ای  دارند که ابزار مخصوص شل کردن و یا بستن قطعات مختلف را  در خود جای می دهند. تعداد کثیری از تکنسین ها پیچ گوشتی های ثابتی را با سری های قابل تعویض و متفاوت حمل می کنند تا هیچ وقت هنگام ارائه  خدمات مربوط به تعمیرات برقی درگیر کمبود ابزار نشوند.

 

 1. نرم افزار مخصوص پیمانکار برق

دوران به دست گرفتن بورد ها و پوشه های مختلف برای برای ارائه براورد هزینه ها و فاکتورها به صاحب خانه ها به سر رسیده است. به لطف نرم افزار جامع که مبتنی به فضای ابری به کار خود ادامه می دهد، تکنسین های برقی می توانند با ابزارهای مناسب به مناطق مسکونی و یا تجاری مراجعه کرده تا نیاز های مشتری را برطرف نمایند و حق الزحمه و فاکتور صورت حساب را به راحتی به مشتری ارائه دهند.

 

 1. نوار متر

هنگامی که با سیم کشی سروکار دارید باید اندازه های دقیق سیم ها و نقاط تقاطع و لخت کردن سیم ها را در ذهن داشته باشد. یک متر نواری  باز شونده می تواند کار شما را راه بیندازد، اما امکانات دیگری همچون وجود آهنربا و یا قفل شدن چند مرحله ای متر به همراه دیگر موارد می تواند کار شما را سهولت بخشد.

 

5.چسب برق

این چسب که از پلاستیک، وینیل و فایبرگلاس ساخته می شود، توانایی تحمل فشار بالا را دارد و برای سیم های برقی لخت و یا فرسوده دیگر تجهیزاتی که ممکن است برق را منتشر دهند کاربردی خواهد بود. چسب برق جلوی جریان الکتریکی را گرفته و از انتقال برق از یک سیم به سیم های مجاور، که ممکن است هنگامی که با فردی تماس پیدا کند حادثه برق گرفتگی رخ دهد، جلوگیری می کند.

 

 1. بست های کمربندی

این بست ها که با اسم بست های زیپی هم نامیده می شوند کاربرد بالایی در جمع کردن چندین کابل سیمی در کنار یکدیگر دارند. با این کار شما فضای الکتریکی خود را مرتب کرده و کابل های خود را سازمان بندی می کنید.

 

 1. دریل الکتریکی

تکنسین های الکتریکی اغلب نیازمند این هستند که وسایل روشنایی را نصب کرده و یا برای دسترسی به ابزار الکتریکی و یا سیم کشی تجهیزات قطعات آن را جدا نمایند. یک دریل الکتریکی دستی با قطعه های مجزا می تواند این گونه عوامل را سهولت ببخشد؛ همچنین متخصصان به کمک این دریل ها می توانند برق کاری های حرفه ای را برای اهداف به خصوصی انجام بدهند.

 

 1. لول

هنگام نصب وسایل روشنایی، پیدا کردن نقاط دقیق برای نصب لامپ ها ضروری است؛ لیست ابزارهای الکتریکی بدون لول کامل نمی شود، زیرا این محفظه ها به تکنسین های برقی کمک می  کنند قطعات، پیچ ها و دیگر موارد دقیقا در سرجای خود نصب شوند.

 

ابزار ضروری تعمیرات الکتریکی

در این بخش با تجهیزات مهم برای تعمیر لوازم الکترونیک آشنا می شویم:

 1. سر سیم یا کابل

مشابه کابل های باتری به باتری ماشین، سیم ها و کابل ها از طریق سر سیم و پریزها به لوازم خانگی و دیگر لوازم برقی متصل می شوند.

 

 1. اتصال کواکس

اتصال های کواکس کابل ها را به دستگاه های مختلف متصل می کنند، در حالی که از کابل در برابر پاره شدن حفاظت می کنند. اتصال های کواکس متفاوتی در بازار یافت می شود و در دست داشتن تنوع بالایی از آن باعث می شود از اینکه نیازهای مشتریانتان همیشه برطرف شود اطمینان حاصل نمایید.

 

 1. سیم لخت کن

تکنسین های برقی حرفه ای معمولا روکش های پلاستیکی سیم ها را باز می کنند تا توانند به مس درون سیم دسترسی پیدا کرده و « رشته های مسی را با سیم های دیگر و یا لئازم دیگر متصل نمایند. این ابزار تعمیرات الکتریکی حرفه ای در مدل ها و انواع مختلفی یافت می شود.

 

 1. نوار برق ماهی

نوار برق ماهی نیز یکی دیگر از ابزار محبوب الکتریکی است. این ابزار برای اینکه سیم کشی های بین باند ها (یا سایر قطعات الکتریکی) از طریق لوله ها عبور کند مورد استفاده قرار می گیرند. نوار ماهی در خود یک سیم پیچ جمع شونده دارد این سیم می تواند از طریق لوله ها و محفظه های مخصوص عبور داده شود. هنگامی که انتهای نوار برق ماهی در انتهای دیگر لوله می رسد، سیم کشی را به نوار متصل کرده و می توانید نوار را به عقب بکشید تا سیم در امتداد لوله کشیده شود.

 

 1. بلوک های ترمینال

این ابزار های قابل حمل و عایق، به برقکار ها هنگام گروه بندی و دسته بندی سیم ها کمک کند. این بلوک ها برای متصل کردن سیم ها به زمین و یا اتصال کلید های الکتریکی و خروجی ها مورد استفاده قرار می گیرند.

 

 1. ولت سنج

برای اینکه با ایمنی کامل خدمات الکتریکی استفاده شود، ابتدا باید برق به طور کامل در مناطق کلیدی تأسیسات و یا ساختمان قطع شود (معمولا از طریق فیوز برق). یک ولت سنج دستی به تکنسین های برقی اجازه می دهد بتوانند جریان برق را اندازه گیری کنند تا از ایمن بودن کار خود اطمینان حاصل نمایند. همچنین برقکار ها می توانند به لطف این دستگاه مطمئن شوند که برق به درستی در نقاط مختلف برگشته است.

 

 1. سری های برق کاری

نصب مجرا های سیمی جدید (ویا جایگزین کردن انواع قدیمی تر) به معنی جداکردن قسمت های  مختلف لوله ها بوده تا بتوان یک محفظه برای حرکت سیم ها بین لوازم برقی ایجاد شود. سری های برق کاری که به دریل های برقی متصل می شوند دو سر مجرا ها را بازتر می کنند تا بتوانید با در نظر گرفتن ایمن بودن مجرا سیم کشی آن را به مجرای دیگری متصل کنید.

 

 1. خم کننده های لوله

هنگامی که مسیر سیم کشی را تعیین می کنید، برقکارها معمولا سیم ها را از  گوشه های دیوار و یا درجاهای نسبتا مخفی رد می کنند. خم کننده های لوله ابزار های برقکاری هستند که برای خم کردن لوله ها برای جا شدن در این مسیر ها مورد استفاده قرار می گیرند تا اطمینان حاصل کنید لوله ها بدون نفوذ باقی مانده و به طور موثر در منزل مشتری  نصب شوند.