درب و پنجره  UPVC چیست؟

یو پی وی سی مخفف پلی وینیل کلراید سخت شده است که با نام پنجره های دو جداره نیز شناخته می شود. این ماده شکل سفت و سختی است که دوام طولانی مدتی دارد؛ UPVC  معمولا در صنعت ساختمان سازی استفاده می شود.

 

UPVC از چه زمانی مورد استفاده قرار گرفت؟

درب و پنجره های UPVC اخیرا رواج پیدا کرده اند. این درب و پنجره ها معمولا در اکثر کشورهای دنیا استفاده می شوند و به علت دوام و مقاومتی که در برابر شرایط آب و هوایی شدید دارند مورد تمجید خیلی از مردم قرار گرفته اند. استفاده از UPVC در پنجره های دو یا سه جداره باعث می شود پنجره ها از نهایت عایق بندی مورد نیاز بهره مند شده و میزان بازدهی مصرف انرژی نیز افزایش پیدا کند. تقریبا 80 درصد درب و پنجره های اروپا از UPVC  ساخته می شوند.

 

UPVC چه کاربردهایی دارد؟

UPVC در صنعت ساختمان سازی به عنوان ماده ای که به حداقل نگهداری نیاز دارد و در سراسرجهان یافت می شود شناخته شده است. این ماده در موارد زیر استفاده می شود:

 • چارچوب پنجره ها و تراس ها
 • درها
 • نیام
 • نمای ساختمان
 • سیستم لوله کشی: لوله، ناودان، ناودان های عمودی

 

اطلاعاتی در مورد محصولاتUPVC  

 • چند محفظه ای
 • تقویت شده با فولاد گالوانیزه
 • دارای درصد بالایی از دی اکسی تیتانیوم (از آسیب ناشی از اشعه ماورائ بنفش شدید در استرالیا جلوگیری می کند)
 • مجهز به سیستم قفل چند نقطه ای ساخت کشور آلمان

 

مزایای درب و پنجره UPVC

 1. ساخت سفارشی: اشکال، سطوح و رنگ پنجره ها و درب ها با در نظر گرفتن سلایق شخصی هر نفر ساخته می شود
 2. ظاهری مشابه به چوب: طرح هایی که بافت و ظاهری همچون چوب داشته باشند معمولا در بازار موجود است
 3. با دوام: نمی پوسد، رنگ آن از بین نرفته و در برابر خوردگی (همچون خوردگی نمک) مقاوم است

4.امنیت بالا: قفل های چند نقطه ای و UPVC  های چند محفظه ای که با فولاد گالوانیزه تقویت شده اند ایمنی و امنیت بالایی را ارائه می دهند

 1. نیاز به مراقبت پایین: به راحتی و سرعت بالا تمیز شده و هزینه ای به بار نخواهد آورد
 2. ضد حریق: UPVC در برابر آتش سوزی مقاوم است.
 3. مقاوم در برابر شرایط آب و هوایی: این نوع درب و پنجره ها با کیفیت بالایی با شیشه جوش داده و مهر و موم شده اند.؛ به کمک این محصولات منزل شما حتی در گرم ترین تابستان و یا سرد ترین زمستان هوای مساعدی خواهد داشت.

8 دوست دار محیط زیست: این محصولات می توانند تا 10 بار بازیافت شده و به محصولات جدیدی تبدیل شوند

 1. جلوگیری از عبور صدا: شیشه این پنجره ها می تواند تا 70 درصد صدا را کاهش دهند (پنجره های UPVC – راه حلی برای صرفه جویی در انرژی)
 2. صرفه جویی در انرژی: 30 تا 40 درصد از هزینه های انرژی می کاهند؛ هم برای شما مفید خواهند بود هم محیط اطراف شما

 

UPVC صرفه جویی در انرژی

مهم تر از همه اینکه چارچوب های پنجره UPVC به طور قابل توجهی میزان بازدهی مصرف انرژی منزل شما را افزایش داده و به همین جهت نظر مالکان منازل و کسب و کار های مختلف را به خود جلب کرده اند. UPVC عایق کننده های خارق العاده ای به شمار می روند؛ این ماده به فضای منزل شما کمک می کند در تابستان خنک مانده و در زمستان گرم بماند. برخلاف چارچوب های آلومینیومی، پروفیل های UPVC گرما را هدایت نمی کنند؛ به همین سبب با استفاده از این پنجره ها در ماه های گرم سال هوای گرم وارد منزل شما نمی شود. این ویژگی باعث می شود سیستم خنک کننده منزلتان برای تنظیم دمای خانه کمتر تلاش کند. هنگامی که پنجره های UPVC  با پنجره های دوجداره ترکیب می شوند ممکن است حتی از استفاده از سیستم های خنک کننده بی نیاز شوید! چارچوب های پنجره UPVC به طور قابل توجهی مصرف برق شما را کاهش می دهند که این امر هم به نفع جیب شما است و هم به نفع محیط زیست!

 

درب کشویی و تا شو UPVC

نصب درهای کشویی و تا شوUPVC  بهترین گزینه برای مکان های بزرگ هستند. این درب ها ساختار ساده ای دارند و با سهولت تمام عمل می کنند. بهترین قسمت درهای کشویی و تا شو این است که برای صرفه جویی در فضا و ارائه نمایی بدون مانع در فضای باز گزینه خوبی هستند.

 

درهای کشویی

درهای کشوییUPVC  محبوب ترین نوع درها در بازار هستند. درب های کشویی طوری ساخته شده اند که یک شیشه بر روی شیشه دیگری کشیده می شود، به همین سبب درب های کشویی فضای کمی را اشغال می کند.

 

انواع پنجره های UPVC

در اینجا با پنجره های UPVC آشنا می شویم:

پنجره های کشویی

پنجره های کشویی UPVC شامل چارچوب هایی می شوند که به سمت عقب و جلو هدایت می شوند. این پنجره ها در اتاق هایی که فضای کمی دارند بهترین کاربرد را ارائه می دهند.

 

پنجره های کج شو و گردان

پنجره های کج شو و گردان UPVC همزمان با جلوه ای زیبا عملکرد خوبی را به شما ارائه می دهند. اگر شما این پنجره ها را برای فضای خود انتخاب کنید می توانید از آن ها به عنوان  هدایت گر تهویه هوا از آن ها بهره ببرید. این پنجره ها به شکل زاویه دار باز می شوند و با چرخاندن آن ها به سمت داخل، می توان از آن ها همچون پنجره های معمولی استفاده کرد.

 

پنجره های ثابت

پنجره های ثابت که با نام پنجره های دل باز و یا نورگیر هم شناخته می شوند، پنجره هایی از جنسUPVC هستند که معمولا مناظر بیرون را به شکل قاب شده نشان می دهند. این پنجره ها هیچ بخش متحرکی نداشته و کاملا ثابت هستند. کاربرد اصلی این پنجره ها راه دادن میزان قابل توجهی از نور آفتاب به درون منزل شما است. این پنجره ها آشپزخانه ها و فضای حال منزل شما را کامل می کنند.

 

کلام پایانی

ما روزانه بدون اینکه راجع به آن فکر کنیم با چندین در و پنجره متفاوت تعامل داریم. بسیار خب، چند بار شده است که بدون تفکر درمورد فناوری پیشرفته ای که منجر به طراحی لولای درهای مدرن، سیستم های ارگونومیک دستگیره های در و دقتی که با آن، در در زاویه درستی نصب شده است، دری را باز و بسته کرده باشیم؟ با این وجود این موارد بنیادین قسمت حیاتی از هر ساختمان، چه مسکونی و چه تجاری، را تشکیل می دهند؛ به همین سبب انتخاب این موارد باید با دقت بیشتری انجام بپذیرد. در و پنجره های UPVC در طیف گسترده ای از طرح و سبک های مختلف موجود هستند، بدین سبب این در و پنجره ها انتخاب مناسبی برای منزل یا اداره شما خواهند بود.

 

Author: