خدماتی که لاندری  صنعتی ارائه می دهد!

لاندری صنعتی به معنی انجام فعالیت های مربوط به شست و شو در مقیاس بزرگ است. لاندری صنعتی می تواند از نوع درون سازمانی (OPL) و یا یک شرکت لاندری مستقل باشد که خدماتی مشابه ارائه می کند. موسسات بزرگ (مثل رستوران ها، هتل ها، بیمارستان ها و صنایع) که نیازمند انبوهی از البسه تمیز، پوشاک کار و یا لباس فرم هستند می توانند از خدمات لاندری صنعتی بهره گیرند. برای مثال، هتل ها نیازمند شست و شوی ملحفه تخت ها، حوله های حمام هستند که امر شست و شو معمولا با یک قرارداد چند ساله انجام می پذیرد. در این مقاله در نظر داریم به بررسی لاندری صنعتی بپردازیم:

فهرست مطالب این پست وندور لیست ایران

 • لاندری صنعتی چیست؟
 • بخش های بازار هدف لاندری های صنعتی
 • فناوری سبز: محفظه بازیافت فاضلاب خاکستری (پساب) در لاندری صنعتی
 • هزینه های لاندری صنعتی
 • کلام پایانی
 ارتباط با ما

تهران – یوسف آباد ، خیابان بیستون ، جنب خیابان 2/1 ، پلاک 62 طبقه دوم واحد 4

شماره تلفن :09122250617

شماره فکس :02191212526

ساعت پاسخ گویی :9 الی 18

ایمیل سازمانی :info@vendorlistiran.com

تماس با ما

تماس با پشتیبانی وندورلیست ایران

لاندری صنعتی چیست؟

لاندری ‌های صنعتی، لاندری ‌هایی با مقیاس بزرگ هستند که راه حل های کلیدی را به مصرف کنندگان نهایی صنعت منسوجات ارائه می دهد. ارائه دهندگان خدمات در این صنعت مسئول ‌نگهداری از البسه، تدارکات مربوطه، حفظ کیفیت و ایجاد رضایت مشتریان هستند. فعالیت های لاندری ها به روشی صنعتی و با استفاده از تجهیزات خودکار با مقیاس بزرگ انجام می پذیرد. بررسی خودکار و مدیریت اطلاعات در لاندری های صنعتی بسیار مهم است زیرا که این صنعت با حجم بسیار بزرگی از البسه سر و کار دارد. از فناوری هایی نظیر روباتیک و تگ (برچسب) های RFID که دائما در حال پیشرفت هستند در لاندری های صنعتی برای بهبود کیفیت خدمات و افزایش سودآوری استفاده می شود.

لاندری های صنعتی در زمینه مصرف آب و انرژی بسیار موثر عمل می کنند. فناوری های مدرن پایدار در این حوزه نه تنها کاهش هزینه را به همراه دارند بلکه موجب حفاظت از محیط زیست می شوند.

لاندری صنعتی

لاندری صنعتی چیست؟

بخش های بازار هدف لاندری های صنعتی

بازارهای مصرف کننده نهایی از 4 بخش اساسی تشکیل می شود:

 1. پوشاک کار صنایع مختلف
 2. درمان (البسه بیمارستانی، خانه های سالمندان و غیره)
 3. مهمان خانه ها (البسه هتل ها، رستوران ها و غیره)
 4. متفرقه (کفپوش ها، گردگیری و خدمات نظافت اتاق)

روش های گوناگونی برای انجام لاندری وجود دارد اما کدام روش مناسب ترین تکنیک برای البسه تجاری است: مراکز لباسشویی یا لاندری تجاری؟ اگر چه هر دو روش اشتراکات زیادی دارند، برای کسب و کار هایی که با این صنعت درگیرند تفاوت هایی نیز مطرح است. بیایید دلایل را مطرح کنیم و مزیت های هر یک را برشماریم:

 • تجهیزات

اغلب مراکز لباس شویی – چه از نوع خودگردان  و چه نوعِ شست و شو و بسته بندی – معمولاَ از ماشین های لباسشویی با ظرفیت بزرگ تر از لباسشویی های خانگی استفاده می کنند. این در حالی است که تولید کنندگان خدمات در بخش لاندری تجاری از تعداد زیادی لباسشویی، خشک کن و اتو با مقیاس های بسیار بزرگ صنعتی بهره می برند که حجم بسیار بیش تری از البسه را در زمان کوتاه تری سامان می دهند.

لاندری

 • زمان

در مراکز لباسشویی با توجه به اندازه آن ها و مقدار البسه و این که آیا از لباسشویی های خودگردان استفاده می کنند یا نه، زمان انجام کار می تواند از چند ساعت تا چند روز به طول انجامد. این در حالی است که در لاندری های تجاری با وجود برنامه ریزی های مشخص و منظم می توان انتظار داشت که البسه در زمان دقیق و بدون تاخیر مشکل آفرینی تحویل داده می شوند.

 • هزینه

در هر دو روش مطرح شده صاحب کسب و کار نیاز به خرید و یا سرمایه گذاری در تجهیزات لاندری و لباسشویی ندارد. ولی به دلیل مجهز بودن لاندری های تجاری به تجهیزات بزرگ تر، هزینه ارائه خدمات کم تر از ارسال البسه به مراکز لباسشویی خواهد بود.

 • بازدهی

در مراکز لباسشویی مشتریان مجبورند البسه را قبل از شست و شو تحویل این مراکز داده و بعد از پایان کار نیز خودشان با مراجعه حضوری تحویل گیرند. اگر چه ممکن است این فرایند شامل تحویل، شست و شو و باز پس گیری البسه شسته شده ساده به نظر برسد ولی اغلب این طور نیست. در این روش، هیچ نظارتی بر روی آسیب ها و لکه های ناگزیر وجود ندارد. در عوض ارائه دهندگان خدمات لاندری های تجاری برنامه دقیق و موثری برای دریافت و تحویل هر مورد از البسه ارائه می کنند و در ضمن تمامی البسه به طور یک پارچه و موثر در طی فرایند، مورد نظارت و پاکسازی قرار می گیرند.

 • تمیزی بهتر

مزیت دیگر لاندری تجاری نسبت به مراکز لباسشویی، دریافت تمیزی بیش تر با حدی پایدار روی تمامی لباس های فرم و هر لباسی که می خواهد شسته شود است. زیرا مراکز ارائه خدمات لاندری تخصصی نه تنها دارای متخصصین این حوزه هستند بلکه از تجهیزات حرفه ای این حوزه هم بهره می گیرد که منجر به حصول تمیزی بهتر می گردد.

در مجموع به کار گیری لاندری های تجاری برای یک کسب و کار از مزایای مختلفی برخوردار است. با این کار نه تنها در زمان بلکه در امور مالی نیز به طور قابل ملاحظه صرفه جویی می شود.

بخش های تخصصی در خصوص متریال صنعت ساختمان

کاربر گرامی با کلیک بر روی هر یک از دکمه های فوق وارد صفحه تخصصی متریال خواهید شد

فناوری سبز: محفظه بازیافت فاضلاب خاکستری (پساب) در لاندری صنعتی

محفظه بازیافت فاضلاب خاکستری یکی از فناوری های سبز معروف در زمینه تامین آب مورد نیاز لاندری است. در این فناوری با ذخیره آب از چرخه شست و شوی ماشین های لاندری تجاری، آب مورد نیاز برای شست و شوی بعدی فراهم می شود. زیبایی این روش در این است که مقدار زیادی آب برای انجام فعالیت لاندری تجاری صرفه جویی می شود. با این کار هزینه تامین آب برای انجام فعالیت های لاندری تجاری نیز کاهش می یابد. با این وجود استفاده از سامانه بازیافت فاضلاب خاکستری برای لاندری تجاری با مخاطراتی همراه است:

محفظه مورد نظر فضا اشغال می کند و از فضای قابل استفاده برای قرار گیری دیگر تجهیزات لاندری کاسته می شود.

 1. برای استفاده از فاضلاب خاکستری در چرخه شست و شو نیاز به تنظیم دقیق مواد شیمیایی موجود در آب است. زیرا که آب مورد استفاده در شست و شو حاوی مواد شوینده از شست و شوی البسه قبلی است که ویژگی های شیمیایی آب را تغییر می دهد.
 2. هزینه سرمایه گذاری نصب ماشین های شست و شو گران است.

با وجود مخاطرات و مشکلات ذکر شده، در بیش تر فعالیت های لاندری تجاری، استفاده از محفظه های بازیافت فاضلاب خاکستری سرمایه گذاری های بلند مدتی را می طلبد.

بارگذاري...
بارگذاري...

هزینه های لاندری صنعتی

هزینه های رختشویخانه صنعتی را نباید دست کم گرفت. برخی از مهم ترین هزینه های پیش رو به شرح زیر است:

 • تهیه و تدارک یک فضای بزرگ مناسب که متناسب با استاندادرها باشد معمولا هزینه زیادی در بر خواهد داشت.
 • نصب،راه اندازی ئ تعمیر و نگهداری از ماشین آلات یک هزینه همیشگی و ثابت محسوب می شود.
 • ملزومات رختشویخانه را نباید فراموش کرد. این ملزومات عبارتند از مواد شوینده قوی، تهیه چوب رختی و گیره لباس و ….
 • فراموش نکنید که آموزش پرسنل یک امر ضروری است و همیشه با هزینه همراه است.

کلام پایانی

بزرگ ترین تفاوت و مزیت واضح لاندری تجاری نسبت به مراکز لباسشویی در همسایگی شما تنها یک چیز است: آسودگی خاطر شما. با تکیه بر یک لاندری تجاری مطمئن، البسه شما بر اساس تخصص و استاندارد های معتبر صنعتی، دریافت و بعد از شست و شو به صورت کاملا منظم و بسته بندی شده تحویل داده می شوند.

امکانات لاندری تجاری از تردید در وجود هر گونه نقص در البسه کارمندان و مشتریان شما می کاهد و به شما زمان و آزادی عمل بیش تری برای تمرکز بر روی موارد خیلی مهم تر در کسب و کارتان می دهد.

دانلود مقاله لاندری صنعتی به صورت رایگان
دانلود مقاله PDF لاندری صنعتی
لینک شبکه های اجتماعی وندور لیست ایران
Author: